Autor filmu

Jiří Kairos Zeiner
Filmový a televizní producent, režisér, kameraman, básník, Sahaja jogín. Absolvent FAMU. Jako kameraman a producent natáčí pro televizní společnosti jako BBC, Discovery Channel, National Geographic, FoxTV, NHK, MTV, ORF, ARTE a mnoho dalších.
Necítím se být výhradním režisérem filmu Milá Emo, spíše pokorným služebníkem. Indiánským jménem by se dalo říct: "Ten, který pomáhá příběhu na svět." Filmový příběh vzniká jako syntéza spolupráce mnoha entit, vlivů a elementů.
Jiří Zeiner
Stacks Image 48
"Nevím proč si tento příběh vybral zrovna mě. Vždyť moje hlavní profese je kameraman. Je to ale nesmírně intenzivní. Nebudu se tedy bránit a filmu pomohu na svět."
Jiří Zeiner
Ještě před studiem na FAMU, jsem získal řadu ocenění za režii a autorství svých nezávislých filmů. Díky respektu k tehdejším sečtělým režisérům jsem si netroufl studovat režii, ale přihlásil jsem se na katedru kamery. Nakonec zachycení obrazu filmovou kamerou mě velmi fascinovalo. Scénáře jsem však psal dále. Většinou končily ve složce Tvorba na mém Macu. Příběh Milá Emo se začal hlásit o slovo tak silně, že přitáhl skvělé herce a celý štáb. Ohlasy předpremiérových promítání jsou skvělé. Chlapi jako hory se přiznávají, že během filmu slzeli dojetím.
Stacks Image 11

Další aktivity související s profesí režiséra

Impro

Stacks Image 40
S improvizací jsem začal na půdě Mensy Praha. Poté jsem založil skupinu "Improdva", kde studujeme fenomén napojení se v přítomné vteřině a připravujeme veřejnou produkci. Pokud máte nutkání se k nám připojit, dejte vědět.
Stacks Image 44
Dialogické jednání
Ani po sedmém semestru a nadšení neutuchá. Tato disciplína vynalezená panem Ivanem Vyskočilem se rozšířila do hereckých škol celého světa. Ve filmu Milá Emo nám pomáhá autorsky a také k větší autenticitě herecké akce. Velké poděkování pražské DAMU a KATAPu.
Meditace
Celá tvorba katalyzovala po jemných meditacích s milými Sahaja jogíny. Některé principy pronikly i do samotného filmu.

Songy

Pocit
Hudba a text Jiří Kairos Zeiner.
Hudební aranžmá Michal Belda.
Neupravená verze.

Poezie

Stacks Image 23
Stacks Image 46
Stacks Image 54
Stacks Image 50
Stacks Image 21